Kúsok

HISTÓRIE

Reštaurácia Dolina sa nachádza v oblasti historicky známej ako Sv. Ján. V minulosti tu žili mnísi rádu Paulínov, ktorí sa venovali pestovaniu ovocných stromov, chovu včiel a zakladali rybníky. Pri vstupe do Doliny nájdete sochu sv. Jána Krstiteľa, ktorá bola inštalovaná v roku 2014 k 901 výročiu prvej písomnej zmienky o obci. Toto krásne miesto opradené históriou začína teraz novú kapitolu a bude slúžiť ľuďom novým spôsobom. Chceli by sme vás pozvať, aby ste sa aj vy stali súčasťou tejto zmeny a vytvorili si nové spomienky. Príjemne upravené okolie je ideálnym miestom na prechádzky prírodou, rybačku, bicykľovanie či hubárčenie.

Image
Image
Lokalita

REŠTAURÁCIE

Reštaurácia Dolina je rodinná reštaurácia, ktorý sa chváli jedinečnou lokalitou. Je priamo pri rybníku, kde prežívali predošlé generácie romantické schôzky, prvé lásky či rozchody. Pacienti bývalého liečebného ústavu tu trávili hodiny oddychu a užívali si čerstvý vzduch. Poľovníci odtiaľto vyrážali Údolím Lásky na postriežku. Na jeseň toto miesto vždy ožilo hubármi a ľuďmi, ktorí zbierajú gaštany.  Príďte si k nám posedieť na terasu a zaspomínať na svoje prvé lásky, na časy, keď ste na jazere korčuľovali, až pokiaľ Vám neomŕzali prsty v korčuliach alebo kde ste chodili s rodinou na huby, či na výlety na neďaleký Oponický hrad.

Príjemné

PROSTREDIE

Interiér reštaurácie Dolina je tradičný s moderným nádychom. Reštaurácia sa nachádza priamo v prírode a to ovplynilo aj výber materiálov. Vsadili sme na kameň a drevo – materiály, ktoré sú súčasťou prírody.  Do prírody patria aj zvieratá, a preto sme ich pár vystavili na stenu. Zvieratá sú populárne hlavne u malých návštevníkov Doliny. Pre nich sme pripravili aj detský kútik, kde sa zabavia a dospelí si na chvíľku oddýchnu. V zime používame kamenné kachle Tulikivi, ktoré príjemne šíria teplo a vytvárajú domácu atmosféru. Sú hlavnou črtou našej reštaurácie.

Image
Objavte v sebe
STRELECKÉ SCHOPNOSTI
Spoznajte
NÁŠ TÍM