Kúsok

HISTÓRIE

Reštaurácia Dolina sa nachádza v oblasti historicky známej ako Sv. Ján. V minulosti tu žili mnísi rádu Paulínov, ktorí sa venovali pestovaniu ovocných stromov, chovu včiel a zakladali rybníky. Pri vstupe do Doliny nájdete sochu sv. Jána Krstiteľa, ktorá bola inštalovaná v roku 2014 k 901 výročiu prvej písomnej zmienky o obci. Toto krásne miesto opradené históriou začína teraz novú kapitolu a bude slúžiť ľuďom novým spôsobom. Chceli by sme vás pozvať, aby ste sa aj vy stali súčasťou tejto zmeny a vytvorili si nové spomienky. Príjemne upravené okolie je ideálnym miestom na prechádzky prírodou, rybačku, bicykľovanie či hubárčenie.

Lokalita

REŠTAURÁCIE

Reštaurácia Dolina je rodinná reštaurácia, ktorý sa chváli jedinečnou lokalitou. Je priamo pri rybníku, kde prežívali predošlé generácie romantické schôzky, prvé lásky či rozchody. Pacienti bývalého liečebného ústavu tu trávili hodiny oddychu a užívali si čerstvý vzduch. Poľovníci odtiaľto vyrážali Údolím Lásky na postriežku. Na jeseň toto miesto vždy ožilo hubármi a ľuďmi, ktorí zbierajú gaštany.  Príďte si k nám posedieť na terasu a zaspomínať na svoje prvé lásky, na časy, keď ste na jazere korčuľovali, až pokiaľ Vám neomŕzali prsty v korčuliach alebo kde ste chodili s rodinou na huby, či na výlety na neďaleký Oponický hrad.

interier20
interier03

Príjemné

PROSTREDIE

Interiér reštaurácie Dolina je tradičný s moderným nádychom. Reštaurácia sa nachádza priamo v prírode a to ovplynilo aj výber materiálov. Vsadili sme na kameň a drevo – materiály, ktoré sú súčasťou prírody.  Do prírody patria aj zvieratá, a preto sme ich pár vystavili na stenu. Zvieratá sú populárne hlavne u malých návštevníkov Doliny. Pre nich sme pripravili aj detský kútik, kde sa zabavia a dospelí si na chvíľku oddýchnu. V zime používame kamenné kachle Tulikivi, ktoré príjemne šíria teplo a vytvárajú domácu atmosféru. Sú hlavnou črtou našej reštaurácie.

Spoznajte

NÁŠ TÍM

Manažér a spoluzakladateľ

Jozef Ďuriš ml.

Spoluzakladateľ Reštaurácie Dolina bude pravdepodobne vašim prvým kontaktom. Nič pre neho nie je nemožné a vždy sa postará o to, aby boli naplnené všetky predstavy a požiadavky klientov. Na jeho pleciach leži celá logistika reštaurácie, organizovanie akcií a bude medzi prvými, kto vás privíta v našej reštaurácii. Obráťte sa naňho ak potrebujete zarezervovať priestory pre svadbu, oslavu, či firemnú akciu. Dohliadne na vás aj pri využívaní našej strelnice.

Spoluzakladateľ

Jozef Ďuriš st.

Zakladateľ našej reštaurácie a nenápadný kontrolór kvality. 🙂 Vždy dobre naladený, rád prehodí pár slov s našimi návštevníkmi, aby sa ubezpečil, že je všetko v poriadku.

Objavte v sebe

STRELECKÉ SCHOPNOSTI

Chceli ste si vždy vyskúšať, aký je to pocit, vystreliť z pušky a….. trafiť cieľ? Príďte si to vyskúšať k nám do novopostavenej strelnice v reštaurácii Dolina! Na našom brokovom strelišti si môžete prísť zastrieľať nielen ak ste skúsený profesionál a budete používať vlastné zbrane, ale radi u nás privítame aj úplných nováčikov, ktorí si pod dohľadom skúsených inštruktorov môžu otestovať svoje strelecké schopnosti.

Naši instruktori sú skusení poľovníci a radi vám poradia so základmi, tak, aby ste si u nás streľbu užili. Na strelnici Reštaurácie Dolina si môžte zastrieľať disciplíny skeet a americký trap.
Strielať môžu aj deti od 10 rokov a dospelí, ktorí nemajú žiadne zdravotné obmedzenia.

U nás zažijete

NEZABUDNUTEĽNÚ RYBAČKU

Náš rybník, alebo priehrada, ako ho volajú domáci Lefantovčania, bol v posledných rokov dosť zanedbaný a zarastený. Našim cieľom bolo nielen vrátiť ho do jeho pôvodného stavu, ale aj pokúsiť sa zväčšiť jeho plochu, prehĺbiť ho a spraviť ho bezpečnejším. V roku 2012 sme začali intenzívne práce na jeho úprave – rybník sme vypustili a prehĺbili, upravili jeho brehy a vyčistili všetky popadané stromy. Nový rybník sa evidentne páči novej rodine divých kačíc, ktoré sa tu na jar zahniezdili. Plánujeme pre ne vytvoriť ostrovček, na ktorom sa budú môcť na jar v bezpečí vyliahnuť malé kačičky.
Na jesen 2013 sme do rybníka nasadili vyše 3000 kusov rýb – kaprov, amurov, pstruhov a lieňov. V rybníku žijú ryby do veľkosti až 8,5 kilogramov, takže sa je určite na čo tešiť!

Zostaňte u nás

AJ NA NOC

Reštaurácia Dolina ponúka ubytovanie priamo nad reštauráciou. 5 moderných apartmánov má manželskú posteľ, ktorá sa dá zmeniť na dve samostatné postele. Tento systém ponúka flexibilitu pre ubytovanie hostí počas školení alebo firemných akcií. Druhá miestnosť apartmánu je vybavená rozťahovacím gaučom alebo dvoma samostatnými posteľami, táto izba je ideálna na ubytovanie detí alebo sa dá využiť ako denná miestnosť. Každý apartmán má samostatnú kúpeľňu a vstavaný šatník.

Penzion Dolina

Svätojánska ulica 467
951 45 Horné Lefantovce

Pondelok – Zatvorené
Utorok – Zatvorené
Streda – Zatvorené
Štvrtok – Zatvorené
Piatok – 11:00-21:00
Sobota – 11:00-21:00
Nedeľa – 11:00-20:00

Svadby:

+421 907 112 102

 

Reštaurácia:

+421 37 657 00 01

© 2018 Reštaurácia Dolina. Všetky práva vyhradené.